Naposledy aktualizováno: 03.10.2023 19:03:31
Na úvodní stranu

Místní knihovna Drslavice

2019 NOC S ANDERSENEM – NOCOVÁNÍ V KNIHOVNĚ S FERDOU MRAVENCEM

V pátek 29. března se v knihovně už poněkolikáté sešly děti, aby spolu prožily noc s Andersenem. Tentokrát jsme se zaměřili na 120. výročí narození spisovatele a ilustrátora Ondřeje Sekory a naším hlavním hostem tedy byl nejznámější hrdina jaho knížek – Ferda mravenec. Všichni účastníci dostali červený puntíkovaný šátek a zažili s Ferdou malé dobrodružství – vybudovali nové mraveniště, postavili Ferdovi a Berušce loďku a hledali ztracená písmenka Ferdovy abecedy. Menší děti si pak rodiče odvedli a s ostatními jsme pak snědli něco z připravených zásob a po dlooooouuuuuhém usínání jsme spali až do rána.

Ve fotogalerii se můžete podívat na naši noc s Ferdou mravencem.

 2018 NOC S ANDERSENEM – NOCOVÁNÍ V KNIHOVNĚ S PEJSKEM A KOČIČKOU

Ve středu 28. března 2018 se opět sešly v knihovně děti a společně s učitelkami z Mateřské školky zažily krásné dobrodružství. Pan starosta přečetl pohádku Jak si pejsek a kočička myli podlahu a potom si tam jedna kočička s pejskem dokonce upekli dort, a dělo se ještě mnoho dalších věcí. Díky paní ředitelce a učitelkám si to děti krásně užily. Další fotky jsou ve fotogalerii a také ve fotogalerii Mateřské školky.

 

NOC S ANDERSENEM 

27.3.2015 – Večer jsme se sešli v knihovně s dětmi i jejich učitelkami z mateřské školy a školní družiny. Vyprávěli jsme si o pohádkách a pohádkových postavách. Pak nás navštívil sám pan Andersen a vzpomínal na své dětství a školu i na své pohádky. Dal dětem malé dárečky a ony mu na oplátku zazpívaly písničku a daly mu nakreslené pohádkové postavy. Z těch vznikl strom zvaný „Pohádkovník Andersenův“. Poté všichni pilně stříhali, malovali a lepili „císařovy nové šaty“. Došlo i na důkaz odvahy, když každý musel jít sám do tmavého sklepa, osvětleného jen několika svíčkami a tam se podepsat. Přitom se nám ztratila paní ředitelka, ale děti byly statečné a znovu šly do sklepa a tam svoji paní ředitelku našly. Pak už jsme šli vařit večeři, trochu se protáhnout v sále a po večeři jsme se v knihovně nasoukali do spacáků i když spánek po tolika zážitcích přicházel pomalu.

 

Ráno jsme posnídali buchty od hodných rodičů a spokojení se rozešli domů.

 

 

 

Návštěva dětí z mateřské školy a školní družiny

22. října přišly na návštěvu do knihovny děti z mateřské školy a školní družiny i se svými učitelkami. Přestože venku pršelo, byla knihovna plná dětí. Poslechly si pohádku o smutných pohádkových postavičkách z knížek, které si nikdo nepůjčuje, a proto se rozhodly utéct z knížek do světa. Děti pomohly tyto zatoulané a schované pohádkové postavičky v knihovně najít a vrátit zpátky do knížek. Potom hádaly pohádkové dvojice a poznávaly pohádky podle úvodních vět. Pak si kluci i holky prohlédli knížky, které jsou v knihovně a předali paní knihovnici krásné nakreslené obrázky. Nakonec dostali všichni sladkou odměnu v podobě večerníčkového penízku a společně se podívali na minioperu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře o Budulínkovi.

 

Znovuotevření knihovny a výstava školních fotek